Otrzymaliśmy certyfikat Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR!

BLOG-ART-04_20.06 (1)

Jesteśmy dumni, że nasza firma właśnie została uhonorowana certyfikatem Lider HR za zaangażowanie w odpowiedzialne zarządzanie pracownikami! Wyróżnienie to potwierdza nasze wysiłki na rzecz tworzenia stabilnego i motywującego środowiska pracy oraz oddaną postawę wobec współpracowników.

W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na odpowiedzialność pracodawców. Jako firma, która zawsze stawia na wartość ludzi, z przyjemnością realizujemy naszą misję, dbając o dobrostan i rozwój naszych koleżanek i kolegów.

Certyfikat Odpowiedzialny Pracodawca: Lider HR jest wynikiem procesu oceny naszej firmy pod kątem praktyk związanych z zatrudnieniem, zarządzaniem zasobami ludzkimi, kulturą organizacyjną oraz zarządzaniem w dobie kryzysu.

„W obliczu kryzysu, czy to gospodarczego, społecznego lub zdrowotnego, rola pracodawcy staje się jeszcze bardziej istotna. Odpowiedzialny pracodawca nie tylko dba o utrzymanie stabilności firmy, ale również skupia się w swoich działaniach na szeroko rozumianym dobru swoich pracowników.”

 

Działania pracodawcy w erze postpandemicznej i kryzysowej

W erze postpandemicznej, a także w okresie kryzysowym, role zarządu i działów HR stały się jeszcze bardziej istotne. Odpowiedzialny pracodawca, musi podejmować konkretne działania, aby sprostać wyzwaniom tego nowego świata.

„Podstawowym działaniem odpowiedzialnego pracodawcy w dobie kryzysu powinna być jasna i transparentna komunikacja z pracownikami. Informowanie zespołu o aktualnej sytuacji w organizacji, podejmowanych przez nią działaniach oraz prognozach na przyszłość.”

Zarówno odpowiednie komunikowanie, jak i wysłuchanie potrzeb pracowników jest kluczem do sukcesu.

 

Zmiany w dobie pandemii oraz umocnienie stałych aspektów firmy

Kolejne działania, które mają na uwadze dobro pracowników, dotyczą w dużej mierze zmian, które zaszły pod wpływem pandemii. Główną taką zmianą, jest wprowadzenie pracy zdalnej.

„Praca zdalna (…) stała się nieodzownym elementem działalności większości firm.
(…) Odpowiedzialny pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki do pracy zdalnej, takie jak: dostęp do niezbędnego sprzętu i systemów oraz bieżące wsparcie techniczne. W Cloudware Polska wprowadziliśmy dodatkowo bardziej elastyczne podejście do harmonogramów pracy.”

Oprócz zmian w trybie pracy, duży nacisk położyliśmy na wsparcie pracowników.

„Kryzys pokazał nam, co tak naprawdę jest ważne, z perspektywy pracowników – poczucie bezpieczeństwa, możliwie największe wsparcie w zakresie profilaktyki zdrowotnej oraz tzw. work-life balance.”

Ostatni obszar jest tym, na którym Cloudware Polska skupiło się najmocniej na przestrzeni ostatnich miesięcy. Aby zachować work-life balance, wprowadziliśmy możliwość pracowania 6 godzin dziennie, co już od ponad roku pozytywnie przekłada się na poczucie motywacji i efektywność w pracy.

 

Odpowiedzialność społeczna – działania Fundacji Cloudware – Lepszy Start

Odpowiedzialny pracodawca rozumie swoją rolę w społeczności lokalnej i podejmuje działania, które przyczyniają się do jej rozwoju. Może to obejmować udział w projektach społecznych, inicjatywach charytatywnych, ochronie środowiska czy wspieraniu lokalnej gospodarki.

Właśnie dlatego „nasza firma stworzyła Fundację Cloudware – Lepszy Start, która zajmuje się wsparciem dzieci i młodzieży w rozwoju i budowaniu kompetencji pod kątem nauki programowania, jak i poznawania nowych technologii. Misją Fundacji jest wprowadzenie uczniów w świat IT oraz przygotowanie ich do stawiania pierwszych kroków w karierze zawodowej. Nasi pracownicy biorą czynny udział w funkcjonowaniu Fundacji, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie, tak by podopieczni Fundacji mogli lepiej wkroczyć w dorosłe życie.”

Cloudware Polska prawdziwym Liderem HR w swojej branży!

W naszej firmie, równie istotne są takie aspekty, jak: uczciwe warunki współpracy, indywidualne podejście do pracowników, relacje w zespołach, zwłaszcza w przypadku pracy zdalnej; wsparcie w rozwoju oraz otwartość na innowacyjność.

To właśnie te kryteria zadecydowały o naszym wyróżnieniu oraz przyznaniu nagrody w postaci certyfikatu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2023!

 

Pełny artykuł Sylwii Domerackiej, HR Managerki w Cloudware Polska, znajdziecie w najnowszym dodatku informacyjno-promocyjnym Biznes Magazynu Strefa Gospodarki.

Zapraszamy do przeczytania!

 

 

 

 

 

 

O autorze

Natalia Prochowska

IT Content Expert | Social Media Manager

Podobne artykuły

pl_PLPL

Key Account Manager

Dział HANDLOWY

Forma zatrudnienia: B2B, UoP

Doświadczenie: Minimum 2 lata w sprzedaży

Miejsce pracy: Stacjonarnie w siedzibie firmy/ Hybrydowo

Oferta
Aplikuj

Opis stanowiska:

 • Obsługa kluczowych Klientów i aktywne pozyskiwanie nowych Partnerów biznesowych,
 • Dbałość o utrzymywanie relacji na najwyższym poziomie – traktujemy Klienta tak jak sami chcielibyśmy być traktowani 😊
 • Pozyskiwanie wysokobudżetowych projektów IT,
 • Badanie i kreowanie potrzeb Klientów w zakresie całej oferty firmy,
 • Prowadzenie procesu sprzedaży od zapytania po złożenie oferty – prezentacje handlowe, kalkulacje cenowe, ofertowanie, negocjacje umów i negocjacje cenowe,
 • Monitorowanie rynku – bo wiemy, że warto być na bieżąco w zakresie działania konkurencji, cen, oferowanych usług oraz potencjalnych klientów,
 • Realizowanie założonych planów sprzedaży,

Wymagania:

 • Doskonała znajomość wybranego segmentu rynku – masz już zbudowane pewne relacje w danym sektorze 👥,
 • Umiejętność budowania relacji z Klientem na szczeblu zarządczym,
 • Posiadanie wiedzy z zakresu rozwiązań infrastrukturalnych i software’u wspomagającego decyzje biznesowe,
 • Otwartość do wystąpień przed kamerą oraz umiejętność przemawiania podczas konferencji i innych wydarzeń branżowych – mile widziane
 • Cenimy osoby zaangażowane, nastawione na osiągnięcie celu oraz samodzielne!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.