Benefity w branży IT, które mają sens!

BLOG-ART-03_09.06

Branża IT niezaprzeczalnie jest obecnie najbardziej pożądaną branżą na rynku pracy. Wiele czynników wpływa na to, że pracownicy coraz chętniej podejmują pracę w świecie technologii. Najważniejszym aspektem determinującym wybór tej branży spośród innych jest oczywiście możliwość zarabiania więcej, ale co jeśli każda z firm oferuje kandydatom podobne stawki? Jak wyróżnić się, aby pracownik wybrał tę jedną konkretną firmę? Jednym z czynników wpływających na podjęcie decyzji jest oferta benefitów pozapłacowych. Poznajcie te, które naprawdę liczą się w IT.

Elastyczne godziny pracy
Wiele firm aktualnie oferuje swoim pracownikom elastyczne godziny pracy, co pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb i stylów życia.

Możliwość pracy zdalnej – często w 100%
W obliczu pandemii, praca zdalna stała się bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele firm IT oferuje pracownikom możliwość pracy z dowolnego miejsca, co pozwala na większą swobodę i brak konieczności dojazdu do biura. Coraz więcej osób wybiera tzw. Workation, pracuje bez limitu z wybranego miejsca na ziemi i ten tryb nie wpływa negatywnie na efektywność ich pracy. Wręcz przeciwnie – podnosi motywację do pracy i rozwija kreatywność.

Skrócenie pracy do 6h w ciągu dnia lub 4 dni w tygodniu
Coraz więcej firm decyduje się na skrócenie czasu pracy swoim pracownikom. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że coraz więcej badań wykazuje, że pracując 8 godzin przez standardowe 5 dni w tygodniu, pracownicy nie pracują na tyle wydajnie, na ile by mogli. Krótszy czas pracy ma za zadanie zoptymalizowanie procesów w taki sposób, aby usprawnić wszystkim wykonywanie swoich obowiązków i cieszenie się z większej ilości czasu wolnego.

Szerokie możliwości rozwoju
Branża IT jest bardzo szeroka i oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Pracownicy mogą specjalizować się w różnych dziedzinach, takich jak programowanie, bezpieczeństwo, administrowanie sieciami czy analityka danych.

Możliwość wprowadzania innowacji
Branża IT jest bardzo dynamiczna i szybko rozwijająca się, co pozwala na wprowadzanie innowacji. Pracownicy IT mają możliwość wprowadzania nowych rozwiązań i technologii, które mogą poprawić efektywność i skuteczność działania firm. Branża ta jest odpowiedzialna za rozwój i implementację nowych narzędzi i systemów, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju różnych sektorów gospodarki.

Podsumowując, branża IT oferuje pracownikom wiele korzyści, które nie zawsze wiążą się tylko z wynagrodzeniem. Branża jest dynamiczna i szybko rozwijająca się, co pozwala na rozwój umiejętności oraz wprowadzanie nowych rozwiązań i technologii. Praca w IT jest atrakcyjna dla wielu osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności, zarabiać dobre pieniądze oraz mieć możliwości rozwoju zawodowego.

O autorze

Natalia Prochowska

IT Content Expert | Social Media Manager

Podobne artykuły

pl_PLPL

Key Account Manager

Dział HANDLOWY

Forma zatrudnienia: B2B, UoP

Doświadczenie: Minimum 2 lata w sprzedaży

Miejsce pracy: Stacjonarnie w siedzibie firmy/ Hybrydowo

Oferta
Aplikuj

Opis stanowiska:

 • Obsługa kluczowych Klientów i aktywne pozyskiwanie nowych Partnerów biznesowych,
 • Dbałość o utrzymywanie relacji na najwyższym poziomie – traktujemy Klienta tak jak sami chcielibyśmy być traktowani 😊
 • Pozyskiwanie wysokobudżetowych projektów IT,
 • Badanie i kreowanie potrzeb Klientów w zakresie całej oferty firmy,
 • Prowadzenie procesu sprzedaży od zapytania po złożenie oferty – prezentacje handlowe, kalkulacje cenowe, ofertowanie, negocjacje umów i negocjacje cenowe,
 • Monitorowanie rynku – bo wiemy, że warto być na bieżąco w zakresie działania konkurencji, cen, oferowanych usług oraz potencjalnych klientów,
 • Realizowanie założonych planów sprzedaży,

Wymagania:

 • Doskonała znajomość wybranego segmentu rynku – masz już zbudowane pewne relacje w danym sektorze 👥,
 • Umiejętność budowania relacji z Klientem na szczeblu zarządczym,
 • Posiadanie wiedzy z zakresu rozwiązań infrastrukturalnych i software’u wspomagającego decyzje biznesowe,
 • Otwartość do wystąpień przed kamerą oraz umiejętność przemawiania podczas konferencji i innych wydarzeń branżowych – mile widziane
 • Cenimy osoby zaangażowane, nastawione na osiągnięcie celu oraz samodzielne!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.