Jakie są zalety korzystania z narzędzi monitorujących, takich jak Instana i Turbonomic?

BLOG-ART-02_29.05

Obecne czasy wymagają od właścicieli firm przede wszystkim elastyczności. Przechodzimy aktualnie kolejną fazę transformacji cyfrowej. Zarówno Wy, nasi Klienci, jak i my żyjemy w ciągłym pośpiechu, w którym absolutnie nie ma miejsca ani czasu na przestoje, czy też błędy w przedsiębiorstwach. Dlatego tak ważne jest, aby każda firma wiedziała jak szybko i skutecznie reagować na potencjalne awarie systemowe. Oczywiście nikomu tego nie życzymy! Natomiast, w celu uniknięcia takich błędów, eksperci z IBM stworzyli dwie uzupełniające się ze sobą platformy – Instana i Turbonomic. Są to narzędzia monitorujące, których najważniejszym celem jest uchronienie przedsiębiorstwa przed awariami w aplikacjach.

Jakie są zalety korzystania z narzędzi monitorujących typu Application Resource Management (ARM) i Application Performance Monitoring (APM)?

Zwiększenie niezawodności systemów

Jedną z najważniejszych zalet narzędzi monitorujących jest ich zdolność do śledzenia systemów w czasie rzeczywistym. To właśnie dzięki temu, firmy mogą szybko reagować na wszelkie problemy i awarie. Dzięki narzędziom monitorującym takim jak Instana i Turbonomic, firmy mogą zwiększyć niezawodność swoich systemów i uniknąć strat wynikających z awarii.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Korzystanie z narzędzi monitorujących pozwala firmom oszczędzać przede wszystkim czas i pieniądze. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że potencjalne opóźnienia, przestoje, czy też awarie zwiastują również mniejsze przychody, a tego nikt z nas osiągnąć nie chce. Narzędzia te są w stanie wykryć problemy i awarie w systemach, co pozwala na szybką interwencję i naprawę. Dzięki temu firmy mogą uniknąć kosztów wynikających z długiego czasu niedostępności systemów i usług.

Szybkie wykrywanie problemów

Narzędzia monitorujące takie jak Instana i Turbonomic są w stanie wykryć problemy w systemach jeszcze zanim wpłyną one na użytkowników. Jest to ogromne ułatwienie, szczególnie dla firm, które posiadają dużą ilość procesów oraz pracowników. Narzędzia te są w stanie monitorować systemy w czasie rzeczywistym, dzięki czemu informacje o problemach są przekazywane w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybką interwencję firmy.

Optymalizacja wykorzystania zasobów

Instana i Turbonomic pozwalają również na optymalizację wykorzystania zasobów w firmie. Narzędzia te są w stanie analizować wykorzystanie zasobów, takich jak procesory, pamięć, czy dyski twarde i na tej podstawie podejmować decyzje dotyczące optymalizacji wykorzystania zasobów.

Korzystając z tych narzędzi, firmy mogą zapewnić sprawne działanie swoich systemów i usług IT, co jest kluczowe dla sukcesu biznesu w dzisiejszym świecie.

O autorze

Natalia Prochowska

IT Content Expert | Social Media Manager

Podobne artykuły

pl_PLPL

Key Account Manager

Dział HANDLOWY

Forma zatrudnienia: B2B, UoP

Doświadczenie: Minimum 2 lata w sprzedaży

Miejsce pracy: Stacjonarnie w siedzibie firmy/ Hybrydowo

Oferta
Aplikuj

Opis stanowiska:

 • Obsługa kluczowych Klientów i aktywne pozyskiwanie nowych Partnerów biznesowych,
 • Dbałość o utrzymywanie relacji na najwyższym poziomie – traktujemy Klienta tak jak sami chcielibyśmy być traktowani 😊
 • Pozyskiwanie wysokobudżetowych projektów IT,
 • Badanie i kreowanie potrzeb Klientów w zakresie całej oferty firmy,
 • Prowadzenie procesu sprzedaży od zapytania po złożenie oferty – prezentacje handlowe, kalkulacje cenowe, ofertowanie, negocjacje umów i negocjacje cenowe,
 • Monitorowanie rynku – bo wiemy, że warto być na bieżąco w zakresie działania konkurencji, cen, oferowanych usług oraz potencjalnych klientów,
 • Realizowanie założonych planów sprzedaży,

Wymagania:

 • Doskonała znajomość wybranego segmentu rynku – masz już zbudowane pewne relacje w danym sektorze 👥,
 • Umiejętność budowania relacji z Klientem na szczeblu zarządczym,
 • Posiadanie wiedzy z zakresu rozwiązań infrastrukturalnych i software’u wspomagającego decyzje biznesowe,
 • Otwartość do wystąpień przed kamerą oraz umiejętność przemawiania podczas konferencji i innych wydarzeń branżowych – mile widziane
 • Cenimy osoby zaangażowane, nastawione na osiągnięcie celu oraz samodzielne!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.